Apartamento Praia Florianopolis
Apartamento Praia Florianópolis ger enkel tillgång till olika sevärdheter i staden, som Supermercado Angeloni Ingleses, som ligger ungefär 6 minuters promenad bort. Lägenheten ligger 24 km från tågstationen Main Bus och 950 meter från busshållplatsen Rua Intendente Joao Nunes Vieira.
Om du vill bo i distriktet Ingleses är den här lägenheten ett bra val, 4 km från Brava-stranden. Turisterna kan besöka Ingleses Beach en kort bit från boendet.
- Flygplatser
- Florianopolis Flygplats38 km
- Tågstationer
- Main Bus Station24 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
På rummet
- Tvättmaskin
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vad kostar det att boka Apartamento Praia Florianopolis?
Priset för att boka Apartamento Praia Florianopolis är 80$. - ❓
Är Wi-Fi gratis på Apartamento Praia Florianopolis?
Wi-Fi tillhandahålls gratis i allmänna utrymmen på Apartamento Praia Florianopolis. - ❓
Kan vi ta med oss våra husdjur till Apartamento Praia Florianopolis?
Gästerna kan bo på Apartamento Praia Florianopolis med sina husdjur. - ❓
Erbjuder lägenheten några bekvämligheter för affärsresenärer?
Lägenheten erbjuder affärsresenärerna skrivbord.